ÇYB Böcek ve Haşere İlaçlama Hizmetleri

İnsanlar için büyük prestij kaybına sebep olan ve bilinen 200 hastalık etkeni taşıyan, tüm gıdaları enfekte edebilen, farkında olunmayan büyük ekonomik kayıplara sebep olan haşereler ve fareler için bilimsel metotlarla insan ve çevreye zarar vermeden düzenli mücadele ve kontrol yapılması gerekmektedir. Ampirik ve amatör yöntemlerle yapılan mücadeleler sorunu ortadan kaldırmadığı gibi haşerelerin hem daha yaygınlaşmalarını ve saklanmalarını teşvik etmekte hem de direnç geliştirmektedir. Ayrıca başarısız bir mücadele için yapılan harcamaların hepsi tamamen ekonomik bir kayıp niteliğindedir. Farelerin de aynı şekilde yemden uzaklaşmaları veya yeme tolerans geliştirmeleri yeni mücadeleleri zorlaştırmaktadır. Zararlı mücadelesi tek bir uygulamada ortadan kaldırılmayacağı gibi etkin bir periyodik mücadele ile ortadan kaldırılabilen zararlı popülasyonu, mücadele bırakıldığında tekrar geri dönmektedir. Kapalı mekanlarda hamam böcekleri, pire ve kemirgenler başlıca haşere popülasyonunu teşkil etmektedir. Hamam böcekleri ve fareler çabuk üremeleri ve kolay saklanmaları nedeniyle zararlıların en önemlileridir. Üreme siklusları yaklaşık 40-50 gündür. Bu olay mücadele periyodunu belirler, dışarıdan taşınan yumurtalarla beraber düşünüldüğünde aylık ilaçlama ideal bir periyot olmaktadır.

Firmamız en modern yöntemlerle çalışıp en yüksek teknolojik ürünleri (insan ve çevre için hiçbir zararı olmayan, FDA ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar, IGR, Bait, yem kutulu yöntemler, Mikroenjeksiyon uygulamaları, gerekli ve uygun yerlerde ULV fumigasyon) kullanarak disiplinli, bilinçli ve saygılı ekiplerle bu çalışmaları yapmakta ve çalışırken birimlerimizin hiçbir işini aksatmamaktadır. Mevcut müşteri portföyümüz oldukça geniş olup, hepsi bizim için aynı zamanda referanstırlar ve sizlerle de çalışmak istiyoruz.

Bilgi ve değerlendirmenize saygı ile sunarız.

EKİPMANLARIMIZ

Kontrol altına almaya çalıştığımız tüm kentsel zararlılar farklı biyolojik yapıya sahip olduğundan kullanılan ilaçlama sistemleri de farklılık göstermektedir.

Yürüyen haşere olarak adlandırdığımız zararlılar için, görüntü ve ses kirliliği oluşturmayan Fiber Sırt Pülverizatörleri kullanılmaktadır.

Uçan haşere olarak adlandırdığımız zararlılar içinse, ilacın sahip olduğu damla çapını 15760 milimikron düzeyinde küçültebilen ULV ilaçlama sistemlerini kullanmaktayız.

Kemirgen olarak adlandırdığımız zararlılar için, HACCP uygun olarak üretilmiş, görüntü kirliliği yapmayan TOM CAT Fare İstasyonları, Feromon Tuzaklar ve Canlı Yakalama İstasyonları kullanmaktayız.

Teknik Danışmanlar ve Ekip Sorumluları


İLAÇLAMA EKİBİ

Kerim ERGUN


ZİRAAT MÜHENDİSİ

Süphan TUTAYSALGI


İLAÇLAMA EKİBİ

Yusuf TİRAŞ


MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ

Leyla ECER


İLAÇLAMA EKİBİ

Sergen ERGUN